زوزه وحشت گرگهای زخمی پاسخی به نماینده جمهوری اسلامی در خصوص اعتراض فعالین حزب کمونیست کارگری در اجلاس سازمان جهانی کار

نود و نهمین اجلاس سازمان جهانی کار به یک اعتراض کوبنده و قدرتمند علیه جمهوری اسلامی بدل شده است. ابعاد سیاسی موثر این اعتراض چنان عمیق بوده که نماینده خانه کارگر در این اجلاس را به گله و شکایت واداشته است. اخیرا محمد حمزه ای نماینده خانه کارگر در اجلاس سازمان بین المللی کار طی مصاحبه ای با اشاره به حضور اعتراضی فعالین حزب در اجلاس آی ال او، و حمایت وسیع و گسترده نمایندگان حاضر در اجلاس از آکسیون فعالین حزب، با خشم و عصبانیت تمام نسبت به این اقدام اعتراضی علیه جمهوری اسلامی اظهار تاسف کرده است. خبرگزاری ایسنا ضمن گزارش از این واقعه مینویسد: “نماينده خانه كارگر كه در اجلاس سازمان جهاني شركت كرده است، از بي احترامي عده‌اي حاضر در جلسه نسبت به ايران و هيات ايراني ابراز تاسف كرد و گفت:‌ با اين كه برخي كشورها ادعاي حقوق بشر و يكسان بودن افراد دارند اما با توهين به ايرانيان شركت‌كننده در اجلاس ILO نشان دادند كه اين ادعاهاي آن‌ها واهي است. محمد حمزه‌اي در گفت‌وگو با خبرنگار كار واشتغال خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به اينكه در دومين روز برگزاري نود و نهمين جلسه سازمان جهاني كار عده‌اي با ورود به سالن اصلي جلسه در مخالفت با ايران شعارهايي سر دادند گفت:‌ اين در حالي است كه ورود به سالن اصلي به تدابير امنيتي همراه بود وهيچ كس بدون داشتن كارت مخصوص و پاسپورت نمي‌توانست به محل اجلاس وارد شود. او با اشاره به اين‌كه سال‌هاي پيش اعتراضاتي از سوي مخالفان ايران خارج از محل برگزاري اجلاس صورت مي‌گرفت گفت:‌ متاسفانه امسال اين اعتراضات و توهين‌ها به داخل سالن كنفرانس كشيده شد.”(تاکیدات از من است)

محمد حمزه ای زمانی این را میگوید که شکنجه گاههای جمهوری اسلامی پر از فعالین سیاسی و کارگری است. در حالی دم از حقوق بشر میزند که که تصویر وقیحانه ترین و خشن ترین سرکوب ها و تجاوزات بر تصاویر تلویزیونها دنیا نمایش داده شده است. آقای حمزه ای بعنوان یکی از حامیان و مهره های مدافع نطام و ولایت فقیه در حالیکه دستهای خونین اش را پاک کرده به اجلاسی میاید که اگر مسئولین این سازمان ذره ای انصاف داشتند، بجای پذیرش این افراد بعنوان نماینده مردم و کارگران بعنوان سرکوبگران و مجرمین جنایی علیه مردم و کارگران دستگیر و روانه دادگاه میکرددند. آقای حمزه ای چنان در سوز و گداز این شکست سیاسی جمهوری اسلامی است که فراموش میکند پنج سال پیاپی فعالین حزب کمونیست کارگری به داخل سالن اجلاس آی ال او رفته و پیام مردم و طبقه کارگر ایران را در سالن فریاد زده اند. آنزمان که آقای حمزه ای و یارانش در خانه کارگر و اداره اطلاعات فعالین کارگری را به شلاق میبستند. آنزمان که حمزه ای و یارانش مشغول بریدن زبان اسانلو بودند ما در سالن اجلاس مهمترین مرجع بین المللی دنیا در خصوص حقوق کارگری فریاد زدیم اینها مشتی قاتل و جانی و شکنجه گر حرفه ای هستند و جای اینها نه در آی ال او که در صندلی محاکمات است.

اما حمزه ای و تمام دار و دسته جمهوری اسلامی امسال از پیش میدانستند که چه رسوایی و اعتراض کوبنده ای را در پیش خواهند داشت. آنها صدای گامهای سنگین و پر صلابت انقلاب مردم ایران را شنیده بودند. زیر فشار سنگین انقلاب مردم در داخل و خارج را دیده و لمس کرده بودند. میدانستند که امسال قرار است فعالین حزب کمونیست کارگری شبح انقلاب مردم را بر فراز این اجلاس به حرکت در آورند. میدانستند که امسال سخت ترین مواجه را با فعالین حزب کمونیست کارگری خواهند داشت. از اینرو با مقامات آی ال او تماس گرفته و خواهان اتخاذ شدیدترین تمیهدات امنیتی برای جلوگیری از حضور فعالین کمونیست کارگری در این اجلاس شده بودند. در پشت پرده اجلاس تلاش کرده بودند از این رساویی جلوگیری کنند. بخاطر همین وقتی حضور ما را دیدند شوکه شدند. این آمادگی مقامات جمهوری اسلامی از اعتراض در آی ال او را خبرنگار خبر آنلاین به روشنی در مصاحبه اش با حمزه ای افشا کرده است.

خبرنگار خبر آنلاین از حمزه ای میپرسد: “قبل از اعزام گروه نمایندگان ایران، از اینکه بحث اعدام ها که مورد توجه برخی گروهک های معاند است، مطرح شود اظهار نگرانی شده بود. در این مورد اعتراض یا اتفاقی رخ نداد؟ ” و حمزه ای پاسخ میدهد: “برخی مخالفان جمهوری اسلامی شدیدا به موضوع اعدام ها اعتراض داشتند.”
اما اقای حمزه ای یک واقعیتی را بیان نمیکند. ما فقط شدیدا به اعدامها اعتراض نکردیم ما خواهان اخراج فوری جمهوری اسلامی و تمام دار و دسته جنایتکارش از این کنفرانس و این سازمان و تمام مجامع بین المللی شدیم. ما اعلام کردیم که قاتلین و متجاوزین به مردم جای شان در اینگونه صندلی ها نیست. به نمایندگان حاضر در کنفرانس گفتیم در کنار صندلی این فاشیستهای انسان ستیز ننشینید. به نمایندگان کشورهای دنیا گفتیم این رژیم در حال سقوط است.بیایید از انقلاب و اعتراض مردم در ایران حمایت کنید.

مسخره ترین بازی رسانه ای حمزه ای در این است که جرات نمیکند نام حزب کمونیست کارگری، بعنوان تنها نیرویی که این اعتراض را در کنفرانس جهانی کار سازمان داد را به زبان بیاورد. خبرنگار خبر آنلاین میپرسد: این مخالفان چه کسانی بودند؟ و آقای حمزه ای خود را به نفهمی زده و میگوید: “همه گروه های مخالف جمهوری اسلامی و گروه های هدایت شده و بخشی از آن ها هم از منافقین بودند.” آقای حمزه ای حتی همین جرات را هم ندارد که مستقیم در چشم دشمنش نگاه کند.

آقای حمزه ای در بخش دیگری از مصاحبه وقیحانه اعلام میکند که فعالین حزب با هماهنگی سازمان بین المللی کار وارد سالن شده بودند. ماجرا اما چیز دیگری است. واقعیت این است که حضور هوشمندانه و قدرتمند ما در کنفرانس جهانی کار علیرغم بی سابقه ترین کنترل های پلیسی با تعدادی به مراتب بیشتر از سالهای قبل نه تنها جمهوری اسلامی که مسئولین و مقامات سازمان جهانی کار را نیز غافلگیر کرده بود. این در واقع قدرت انقلاب مردم بود که از لای کنترل های شدید پلیسی عبور کرد و خود را در اولین دقایق شروع کنفرانس به سالن و میز سخنرانان رساند. این قدرت انقلاب جوانان در خیابانهای تهران بود که که رگیم و مقامات آی ال او را غافگیر کرد. و این طنین مرگ بر جمهوری اسلامی بود که خیابانهای تهران را به کنفرانس جهانی کار پیوند داد. و ما افتخار میکنیم که این پیام انقلاب مردم دنیا را به گوش دنیا و به گوش نمایندگان سازمان های کارگری دنیا رساندیم. و همینجا تضمین میکنیم که تا اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار و از تمام مجامع بین المللی و تا محاکمه سران جنایتکار رژیم اسلامی لحظه ای از پا نخواهیم نشست.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: