در اعتراض به اعدام زهرا بهرامی، سفارت جمهوری اسلامی در هلند از امروز باید بسته شود

فرشاد حسینی

 جمهوری اسلامی بیرحمانه زهرا بهرامی را به جرم اعتراض به حکومت اعدام و شکنجه حلق آویز کرد. جمهوری اسلامی با تمام قوا تلاش میکند تنها با اعدام حیات ننگین و جنایتکارانه خود را از خطر سقوط حتمی نجات دهد. اعدامهای اخیر در ایران به ویژه خطر اعدام زهرا بهرامی موجی از نفرت از جمهوری اسلامی را در سراسر دنیا برانگیخته است. جمهوری اسلامی در هراس با مواجهه با این طوفان خشم اعتراضی مردم در سراسر دنیا تلاش میکند به ریسمان اعدام آویزان شود. اما این تلاش های جنون آمیز جمهوری اسلامی  نفرت و اعتراض و ضرورت سرنگونی کل این ماشین تولید جنایت را در ابعاد گسترده تری دامن میزند. صف مبارزه علیه جمهوری اسلامی و صف متحد و جهانی مبارزه علیه ماشین جنایت جمهوری اسلامی در سراسر دنیا متحدتر و فشرده تر میشود. جمهوری اسلامی با اعدام نمیتواند به بقای خود ادامه دهد. اکنون دیگر دوران افول و زوال حکومت های دیکتاتوری و شکنجه و اعدام است.

 

زهرا بهرامی یک شهروند هلندی بود. خطر اعدام زهرا بهرامی با موجی از خشم و اعتراض مردم هلند مواجه شده بود. اعدام زهرا بهرامی تنها بی اعتنایی به خواست بر حق مردم هلند برای آزادی زهرا نبود. بلکه عملا اعلام جنگ جمهوری اسلامی به مردم هلند است. جمهوری اسلامی رسما علیرغم تمام مخالفت های جامعه هلند، آگاهانه و عامدانه و سازمان یافته زهرا را اعدام کرد.امروز شنبه ۲۹ ژانویه در روز جهانی علیه اعدام ها و حمایت از زندانیان سیاسی، جمهوری اسلامی اعلام جنگ علنی خود را با شهروندان هلندی اعلام کرده است.

 

نخستین و ابتدایی ترین پاسخ به این جنایت جمهوری اسلامی این است که از همین امروز سفارت جمهوری اسلامی در هلند بسته شود. این ابتدایی ترین خواستی است که باید وسیعا توسط سازمان ها و نهادها و مردم شریف و آزادیخواه هلند رسانه و ژورنالیستها در سراسر هلند طنین افکند. دولت هلند نیز موظف است به منظور احترام به حقوق و امنیت و زندگی شهروندان خود از همین امروز حکم به بسته شدن سفارت جمهوری اسلامی دهد. بساط نمایندگان حکومتی که به زندگی و حقوق شهروندان ترحمی نمیکند باید جمع شود.

 

خواست دوم محاکمه فوری سران جمهوری اسلامی بعنوان جانیان علیه بشریت در دادگاه بین المللی جنایی لاهه است. جنایتکارانی که بیش از ۳۰ سال بطور سیستماتیک صدها هزار نفر را زندان و شکنجه و اعدام کرده است باید به میز محاکمه فراخواند. قاتلین زهرا بهرامی باید در دادگاههای هلند به محاکمه کشیده شوند.

 

این خواست و مطالبه، بدیهی ترین خواست و واکنش نسبت به موج اعدام ها و اعدام زهرا بهرامی است. باید قاطعانه حول این دو محور جامعه هلند را بسیج کرد. باید قاطعانه هر گونه سکوت و مماشات سیاسی و دیپلماتیک با جمهوری اسلامی را افشا کرد.

 

شروع این کمپین را با تظاهرات روز یکشنبه ۳۰ ژانویه در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در شهر دنهاخ (لاهه) اعلام کنیم.

به ما بپیوندید . به همان اندازه ایی که جمهوری اسلامی در شقاوت و جنایت و درنده خویی  مصر است ما باید در مبارزه به این هیولا و در داغ کردن کل کره زمین زیر پای این جنایتکران مصر و محکم و قاطع باشیم.

 

به تظاهرات ما در روز یکشنبه بپیوندید:

یکشنبه ۳۰ ژانویه ساعت ۳ تا ۵ بعدازظهر

مکان: مقابل سفارت جمهوری اسلامی در دنهاخ

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

فرشاد حسینی: 0681285184

بهمن خانی: 0651273261

یلدا بیرام: 0650994005

 

3 Responses to در اعتراض به اعدام زهرا بهرامی، سفارت جمهوری اسلامی در هلند از امروز باید بسته شود

 1. Amir says:

  ایرادی ندارد!! امشب میرویم الله و اکبر میگوییم. !!!!! اینست فرق ما ایرانی ها و تونسی ها!!! شاید هم یک بیانیه دادیم!!!

 2. ramtin says:

  mr:hoseini basalam man yek irani hastam ke dar keshvare sudan?bana be dalaeli gir oftadeam shayad agar en regime jabbar naboud manh irani shayad in sharayet bograng ra nadashtam be har hal dorood bar sharaf va hese irandooste shoma .moankene aderes email shoma ra baraeh komake fekri va soal mi khastam ba tashakkor.ramtin

 3. IRANZAMIN says:

  faghat holand bas nist dar hame jaye europa va donya bayad basate ghateline bashariat jam beshe va anha bayad basateshan ra bardarando beran
  mitonim ba kampeyni sarasari dar europa ba masalan jam avarie emza az iraniane moghime har keshvari elame takhliyeye sefarat khanehayeshan konim chonke inha ke kari joz azar va azyat nadarand
  inha ke diplomasi nadarand tanha kareshan jasusi az iraniane inja hasto bas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: